Usługi

W czym możemy pomóc?
 

Współczesny świat opiera się na coraz bardziej skomplikowanym systemie prawnym. Czy nam się to podoba, czy nie, każda dziedzina naszego życia jest w jakiś sposób uregulowana przepisami prawa, co oznacza, że prędzej czy później zetkniemy się z problemem natury prawnej. Warto uzmysłowić sobie, że w dzisiejszych czasach pomoc prawna nie jest dobrem luksusowym, a standardową usługą, po którą należy sięgnąć, zanim uwikłamy się w problemy prawne, które mogą nas przerosnąć.

W Kancelarii Frączek stawiamy przede wszystkim na współpracę z klientem i chęć niesienia pomocy prawnej w każdej dziedzinie życia, dlatego zbudowaliśmy zespół specjalistów, którzy są w stanie Państwu pomóc w różnych obszarach prawa. Oferujemy dogłębną analizę.

Państwa sprawy, przedstawimy możliwe scenariusze zdarzeń oraz istniejące alternatywy rozwiązania danego problemu. Nie każde kłopoty natury prawnej muszą znaleźć swój finał w sądzie. Czasem wystarczy porada prawna czy opracowanie odpowiedniej dokumentacji, by problem został rozwiązany. Jednak jeśli Państwa sprawa będzie wymagała postępowania sądowego, przeprowadzimy Was przez cały proces oferując profesjonalne wsparcie prawnicze na sali rozpraw.

Nasza Kancelaria nie tylko rozwiązuje problemy prawne, ale stara się im przeciwdziałać, dlatego namawiamy Państwa do korzystania z konsultacji z prawnikiem przed planowanymi działaniami inwestycyjnymi, finansowymi i wszystkimi, które wiążą się z podpisaniem umowy, która nas do czegoś zobowiązuje. Taka porada prawna może uratować Państwa przed niejasnymi zapisami, czy nieetycznymi praktykami stosowanymi przez firmy.

USŁUGI

Nasza kancelaria świadczy następujące usługi:

Porady prawne

Porady prawne. Jest to forma jednorazowego spotkania z klientem, podczas którego omówimy przedstawiony przez niego problem i udzielimy informacji co do możliwości jego rozwiązania. Podczas spotkania bazujemy na dokumentacji przedstawionej przez klienta. Usługa nie obejmuje dalszej analizy związanej np. z ustaleniem stanu faktycznego sprawy w odpowiednich instytucjach

Zastępstwo procesowe

Zastępstwo procesowe. Posiadając uprawnienia adwokata czy radcy prawnego mamy możliwość reprezentowania klienta w każdego rodzaju procesie formalno prawnym i nie tylko. Jako prawnicy posiadamy wiedzę oraz doświadczenie w prowadzeniu negocjacji oraz rozmów skonfliktowanych stron.

Analizy prawne

Analiza prawna. To usługa obejmująca kompleksowe sprawdzenie określonego stanu prawnego i faktycznego w sprawie, w której klient się do nas zgłasza. Wiąże się z działaniem Kancelarii w instytucjach, rejestrach sądowych i innych rejestrach publicznych oraz ze szczegółową weryfikacją stanu prawnego obowiązującego w adekwatnej chwili. Analiza prawna obejmuje również szczegółowe badanie kontraktów, umów i innych dokumentów mających znaczenie prawne.

Windykacja

Windykacja czyli proces odzyskiwania należności. Prowadzimy ten proces od początku do końca, od wezwania do zapłaty, po egzekucję i odzyskanie długu.

Restrukturyzacja/upadłość

Restrukturyzacja i upadłość to szczególna dziedzina, która dotyczy sytuacji kryzysowych i związanych z nimi zmian czy to w firmach, czy w życiu prywatnym, wynikłych z niewypłacalnością i problemami finansowymi.

Zastępstwo procesowe

Obsługa prawna. To kompleksowa usługa dotycząca zarówno klienta indywidualnego czy też podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. W tej sytuacji klient może liczyć na pełen wachlarz naszych usług, od najmniejszych, najprostszych po bardziej skomplikowane. W zakresie obsługi prawnej gwarantujemy porady prawne i analizy prawne umów, reprezentację procesową, tworzenie prawa związanego z funkcjonowaniem danego podmiotu, to jest umów, przepisów wewnętrznych, uchwał, regulaminów czy statutów.

Tworzenie prawa

Naszą wiedzę i doświadczenie potrafimy przekuć w teksty prawne, które regulują prawa i obowiązki. Ten zakres usług obejmuje m.in.: tworzenie umów, regulaminów, ogólnych warunków umów, opracowanie aktów założycielskich takich jak statuty i umowy spółki, a także przepisów wewnętrznych takich jak uchwały i zarządzenia.

Skontaktuj się z nami, a my
zajmiemy się resztą!

Kancelaria Frączek