Tworzenie prawa

Przepisy prawa regulujące nasze codzienne funkcjonowanie
 

Tworzenie prawa to odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata, i wcale nie chodzi tu o proces legislacyjny, a o przepisy prawa regulujące nasze codzienne funkcjonowanie. Praktycznie każde działanie w społeczeństwie odbywa się w oparciu o regulaminy i umowy. Od zakupów przez internet, po kupno czy wynajem nieruchomości, na umowie o pracę skończywszy. Każdy z nas może spotkać się z potrzebą stworzenia regulacji prawnych chroniących nasz interes. O ile podmiot prywatny z taką sytuacją będzie miał do czynienia okazjonalnie, o tyle dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jest to chleb powszedni.

Odpowiednio opracowane umowy, w tym akty założycielskie, statuty, umowy z kontrahentami, regulaminy i ogólne warunki umów, regulaminy pracy i inne wewnętrzne przepisy gwarantują prawidłowe działanie organizacji. Warto w przypadku sporządzania takich dokumentów skonsultować ich treść bądź zlecić ich przygotowanie prawnikowi.

Rolą kancelarii prawnej jest stworzenie takiego przepisu prawa, które odzwierciedli zamysł i potrzeby klienta, będzie zgodne z obowiązującym prawem, a co najważniejsze, będzie zapobiegać nieporządanym sytuacjom. Dobry prawnik nie tylko zna obowiązujące przepisy, ale potrafi wsłuchać się w potrzeby klienta oraz przewidzieć niekorzystne okoliczności prawne, a następnie im zapobiec.

Kancelaria Frączek ma bogate doświadczenie w tworzeniu prawa dla różnych działalności gospodarczych w tym spółek handlowych. Chętnie też wesprzemy swoją wiedzą organizacje pożytku publicznego. Zapraszamy także osoby prywatne, które chcą odpowiednio zabezpieczyć umowę najmu czy sprzedaży.