kancelaria adwokacka Frączek jak prawidłowo dokumentować prace budowlane

Prace budowlane

Jeśli jesteś przedsiębiorcą w branży budowlanej, musisz wiedzieć, jak istotne jest odpowiednie dokumentowanie realizowanych prac budowlanych.

Dużym problemem w branży budowlanej jest zbyt mały zakres dokumentowania prac na poszczególnych etapach budowy, lub co gorsza jego całkowity brak.

Sprawa głównie dotyczy podwykonawców w dużych procesach budowlanych, i to oni najczęściej ponoszą konsekwencje prawne i finansowe niedopatrzenia w tym przedmiocie. W przypadku dużych przedsięwzięć związanych z realizacją zamówień publicznych, dokumentacja na poziomie inwestor a generalny wykonawca jest obszerna i szczegółowa, zabezpieczająca interes obydwu podmiotów na poszczególnych etapach realizacji inwestycji.

Sprawa wygląda dużo gorzej, kiedy w grze pojawiają się podwykonawcy i dalsi podwykonawcy. Podstawą współpracy pomiędzy generalnym wykonawcą i podwykonawcami powinna być umowa. W przypadku braku takiej umowy, udowodnienie jaki był zakres wykonywanych świadczeń i jak ma dojść do rozliczenia wykonanych prac budowlanych jest trudne.

Bardzo często do Kancelarii Frączek trafiają klienci z branży budowlanej z trudną sprawą i znikomą dokumentacją. Prawnicy nie są cudotwórcami, a w sądzie liczą się dowody.

W materiale filmowym przedstawiamy dwa skrajne przypadki pokazujące, że w branży budowlanej udokumentowanie zakresu wykonanych prac, udokumentowanie sposobu rozliczeń, a także udokumentowanie ustaleń pomiędzy stronami jest bardzo istotne. Okazuje się, że prosty dokument w postaci notatki może posłużyć w sądzie za poważny dowód na to, że określone zdarzenie miało miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia materiału, a wszystkich uczestników branży budowlanej zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Pomożemy zabezpieczyć Państwa usługi odpowiednimi umowami, udzielimy wskazówek, które w przyszłości pozwolą uniknąć trudnych procesów sądowych

Skontaktuj się z nami, a my
zajmiemy się resztą!

Kancelaria Frączek